Шляхом вітру і вогню — другий альбом гурту Проти Течії.


Альбом «Шляхом вітру і вогню» має гасло «Всім, хто по життю — вітер, по суті — вогонь, по релігії — Rock!»

Ця платівка — це паралель, між здобуттям свободи нашими предками у запеклих боях і здобуттям її рок-музикантами словом, музикою, ідеєю… Саме тому, за основу альбому було взято напрямок хард-рок, який перекликається з фольком, альтернативою, панк-роком і, навіть, хеві-металом. Вітер символізує свободу, а вогонь — боротьбу і без останнього не можливо здобути першого. На тернистому шляху борця, воїна, рок-воїна є і кохання, і зрада, але йому все це треба пройти, щоб загартувати свій дух для більш високої мети, яку на нього поклали вищі сили, а його хрест — це свобода й боротьба за неї.

Альбом починається з «Пролога», а закінчується композицією «Воля або смерть», в яких звучить містичний голос — це голос вищих сил, богів, предків, рок-воїнів, які вже пройшли свій шлях вітру і вогню та прожили відповідно гідне життя, не впавши на коліна перед страхом смерті й труднощів. Їх забрали валькірії та понесли у Вальгаллу, де смерті не буде вже, буде лиш — Rock! Простіше кажучи — це голос духу боротьби.

В альбомі є не тільки авторські тексти лідера гурту Дмитра Кольчика (Рама Вішес), а й вірш великого Кобзаря Т. Г. Шевченка «Зоре моя вечірняя», покладений на музику фронтмена в співавторстві з клавішником Романом Бородюком. Також автором тексту пісні «Воля або смерть» є дівчина під псевдонімом «Оленятко Ла», за її словами цей текст було написано в таємничих і містичних лісах «Холодного Яру», який за домовленістю, Рама Вішес поклав на свою музику.

В альбомі ще є bonus track — це пісня «Воля або смерть», але записана з Сергієм Василюком, фронтменом та вокалістом гурту «Тінь Сонця».

Синглом виходила пісня «Вже позаду Січ», а згодом після синглу, було випущено ЕР під назвою «Воля або смерть» в який зайшли пісні «Зоре моя вечірняя», «Вже позаду Січ» і «Воля або смерть». До речі, у ЕР версії остання пісня закінчується викриком «Смерть!», а в альбомі цей викрик було змінено на вибух.

Треклист

Над платівкою працювали

 • Дмитро Кольчик (Рама Вішес) — вокал, гітара, бас-гітара (2, 3, 5, 6), бек-вокал (2, 3, 5, 6, 7)

 • Юрій Кушніренко (Slade) — бас-гітара, бек-вокал (4, 8, 9, 10)

 • Роман Бородюк (Brom) — клавішні, семпли, скретч, бек-вокал (5), запис

 • Олег Лакатош — ударні, бек-вокал (5)

 • Сергій Василюк — вокал, бек-вокал (10)  Обкладинка
   — Юлія Ковальова.

  Дизайн відео
   — Роман Бородюк.

  Зведення, мастеринг — Костянтин Мірошніченко.

  Аранжування, запис, продюсування — Проти Течії.